Učenici i ove godine proizveli popularni higijenski gel za dezinfekciju ruku

Nakon što je prošle godine proizvod naše učeničke zadruge „Vučica“ - Higijenski gel za dezinfekciju ruku doživio medijsku popularnost te završio na središnjem HRT-ovom dnevniku i u reportaži RTL-a - Mali Biznisi, shvatili smo da je bio pun pogodak i odlučili se ove godine za izradu druge serije i malu nadogradnju samog proizvoda. Tijekom studenog učenici 1.C razreda, članovi voćarsko-vinogradarsko-vinarske sekcije učeničke zadruge „Vučica“, zajedno s voditeljem, krenuli su u proizvodnju druge serije gela, a i ovoga puta prvi je korak bilo dobivanje visoko postotnog (72 %) alkohola

Alkohol su proizveli destilacijom provrelog grožđanog masulja koji je ostao kao nusprodukt prilikom jesenskog stvaranja školskog vina. Tijekom prosinca odradili su i ostale poslove, odnosno uskladili prave omjere i složili dobitnu recepturu za navedeni gel, pakirali u novu ambalažu te kreirali i nalijepili na ambalažu etiketu i deklaracije.  Prvenstvena namjena proizvoda je dezinfekcija ruku i zaštita učenika, nastavnika i ostalog osoblja od COVID -19 virusa.

Ovogodišnja novost je malo izmijenjena receptura te nova i atraktivnija ambalaža.

Glavni sastojci proizvoda su i dalje ostali alkohol, prirodni gel aloe vera, voda i eterična mirisna ulja te poneki tajni sastojci.

Osim pripravljanja gela, učenici su osmislili i idejno rješenje za etiketu proizvoda, koju krasi slika naše škole, planina Papuk i rijeka Vučica koja prolazi pored naše škole, a  po kojoj je učenička zadruga i dobila naziv.

Proizvod je pakiran u bočice od 50, 100 i 200 ml s popratnom deklaracijom.

U stvaranju proizvoda sudjelovali su učenici 1. C razreda: Matej Lončar, Luka Mandić, Nikolina Svečak, Valentina Zbačnik, Antonela Grgurić te voditelj voćarsko-vinogradarsko-vinarske sekcije i učeničke zadruge profesor Mirko Kufner.

TEKST: Mirko Kufner, prof.

fotogalerija - http://ss-sivsic-orahovica.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=220

objavio: Damir Najmenik   datum: 22. 12. 2021.