Večer rock poezije

Povodom Orahovačkog proljeća u kino dvorani je održana večer rock poezije. Bila je to prigoda da se mnogobrojnoj publici predstave najslavnija imena iz svijeta rock glazbe. Njihove su pjesme interpretirali učenici i profesori naše škole. Hvala svima koji ste svojim dolaskom ovu večer učinili posebnom. Nadamo se da ste se osjećali ugodno te da ste doživjeli puno lijepih trenutaka. Neka glazba i dalje zauzima važno mjesto u vašem životu jer ona je iskrena i bar na trenutak čini svijet nekim ljepšim i sretnijim mjestom.

U cijelom se svijetu izvodi i sluša glazba. Postoji toliko vrsta glazbe koliko ima ljudi i mjesta te ona posvuda igra važnu ulogu u životu ljudi. Glazba je uvijek naš prijatelj i utjeha u dobrim i lošim vremenima jer posjeduje čaroliju koja će nam uvijek dati ono za čim naše srce žudi. Uz stihove poznatih glazbenika prisjetili smo se starih poznanstava, ljubavi, proživljenih trenutaka.

Večer je započela pjesmom Wish you were here Pink Floyda koju su izveli prof. Davor Jeger, Benjamin Žagar i David Herceg. Nakon toga slijedile su interpretacije pjesama Johna Lennona, Bruce Springsteena, Nick Cavea, Leonarda Cohena, Eric Claptona, U2, REM, Pearl Jama, Bryana Adamsa, The Who, Deep Purple, Dire Straits, The Rolling Stonesa i Bob Dylana.

U programu su redom sudjelovali: prof. Pavo Leko, Ivona Lizačić (3.e razred), Marijana Stojković (3.a razred), Laura Košćak (2.a razred), Hrvoje Pokrivka (1.b razred), prof Nikola Bernat, Iva Kreninger (3.a razred), Matea Kovač (3.a razred), Toni Šafer (3.a razred), Leona Grgić (1.b razred), Samanta Kolar (3.e razred), Josipa Pezić (3.e razred), Lorena Zubčić (1.b razred), Luka Milković (4.a razred), Dora Konopek (1.a razred) i prof. Damir Najmenik. Voditelji su bili Ena Pisac i Nikola Kašić, a tehnički su dio obavili Josipa Pernar i Stiven Semenski. Sve fotografije pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Damir Najmenik   datum: 2. 6. 2011.