Održana završna konferencija EU projekta

U Šašnatom Polju pokraj Pitomače 13. rujna održana je završna konferencija projekta "Modernizacija školskog kurikuluma i razvoj praktikuma za obrazovanje o održivoj ekološkoj poljoprivredi" financiranog iz IPA IV. pretpristupnog programa. Konferenciji su nazočili: ravnatelj Zorislav Milković, računovotkinja Lidija Mikičević te nastavnici Danijel Stojković, Mirjana Boloban, Ivan Cigler, Kristina Horvat Vargović, Davor Jeger i Mirko Kufner.

Projekt je započeo u rujnu 2012. godine i trajao je jednu godinu. Nositelj projekta je Srednja škola Stjepana Sulimanca iz Pitomače, a partneri na projektu su Srednja škola Bartola Kašića Grubišno Polje, Srednja škola “Stjepan Ivšić” Orahovica, Općina Pitomača i Spider grupa d.o.o. Ciljevi projekta bili su: povećati kompetencije i mogućnosti zapošljavanja učenika poljoprivrednih zanimanja te osnažiti kompetencije strukovnih nastavnika predavača u poljoprivrednim zanimanjima u području ekološke poljoprivrede uvođenjem inovativnih metoda u praktičnu nastavu unutar školskog kurikuluma.

U sklopu projekta adaptiran je praktikum za ekološku poljoprivredu i održivi razvoj koji se nalazi na prostoru bivše vojne karaule u Šašnatom polju. Praktikum će osigurati dugoročno održavanje stručne prakse za učenike triju škola partnera u projektu, tako da će se znanja i kompetencije učenika uvelike povećati stručno vođenom praktičnom nastavom. Na konferenciji su ravnatelj Zorislav Milković i direktor Spider grupe d.o.o. potpisali   Ugovor o suradnji provedbe sadržaja praktičnog djela nastave kroz terensku nastavu za kvalifikaciju/zanimanje voćar, vinogradar i vinar te cvjećar.

objavio: Damir Najmenik   datum: 18. 9. 2013.