Elvira najčitačica škole

Kako običavamo tijekom školske godine izvijestiti javnost o najčitačima škole, tako smo to i ovaj put učinili. Najčitačica škole, iako školska godina još nije pri kraju pa nam se i ostali učenici stignu još priključiti,  je učenica 3.b razreda opće gimnazije Elvira Podić koja godišnje pročita 50-ak knjiga. Elvira, osim lektirnog sadržaja, učestalo posuđuje i knjige beletristike. Elviri čestitamo te se nadamo kako je ovo samo početak njene ljubav prema pisanoj riječi. Ostalim učenicima neka ovo bude poticaj da posjete našu knjižnicu te se na primjeru ove učenice uvjere kako knjiga nije pala u zaborav.

Elviri je čitanje omiljeni hobi, a kad ne čita aktivna je u Crvenom križu i u Redu vitezova Ružice grada. Čita od najranijeg djetinjstva kada je s ocem odlazila u knjižnicu i posuđivala slikovnice.

Knjige ju dosta oblikuju i utječu na način razmišljanja i gledanja na svijet. Dugo joj je najdraža knjiga bila o Harry Potteru, a danas joj je, kako sama kaže, najdraža knjiga Poezija Sylvie Plath. Obožava i Kunderu.

Otac ju je naučio i što je dobra glazba pa Elvira uživa u glazbi Beatlesa, Doorsa, Pink Floyda, ali i Elementala. Elvira nam je za kraj rekla kako najviše voli čitati kada joj je teško jer je puno ljepše pobjeći u svijet knjige nego, npr. u svijet fizike.

Elviri od srca još jednom čestitamo!

objavio: Damir Najmenik   datum: 6. 2. 2015.