Održana Godišnja skupština Učeničke zadruge “Vučica”

U ponedjeljak je održana godišnja skupština Učeničke zadruge “Vučica” Srednje škole “Stjepan Ivšić” Orahovica. Uz mnoštvo učenika zadrugara, skupštini su nazočili njihovi voditelji i ostali profesori škole te kao predstavnik grada Orahovice u skupštini, komunalni redar Nikola Klepač. U uvodu se obratio ravnatelj škole Davor Jeger naglasivši važnost zadrugarstva kako u školi, tako i općenito u društvenoj zajednici.

Važnost i korisnost zadrugarstva posebno je vidljivo u našoj školi i radu naše Vučice. Puno toga smo postigli zajedništvom, okruženjem s puno ljudi i puno novih ideja i doveli školu na jednu puno veću razinu. Hvala svim učenicima i njihovim voditeljima koji su iznimno vrijedni i prepuni ideja te svake godine donose školi nešto po čemu smo jedinstveni i prepoznatljivi – rekao je ravnatelj Davor Jeger.

O radu zadruge govorili su Suzana Đebro-Maričić i Mirko Kufner.

U tekućoj smo godini odradili niz aktivnosti, radili na proizvodnji niza proizvoda po kojima je škola poznata, a u ovoj godini, uz naše redovne proizvode od voća kao što su vino, likeri i sokovi, u strojarskoj sekciji proizveli smo školsku slovaricu, jedan novitet koji je ostvario zapažen rezultat na smotri učeničkih zadruga. Sudjelovali smo na Sajmu vina i kulena, Kestenijadi, a posebno bih istaknuo i prošlogodišnji Advent u Orahovici gdje smo prodajom naših proizvoda ostvarili značajna sredstva za rad Zadruge – rekao je Kufner.

Kada pogledamo samo one aktivnosti koje su vidljive, to je jako puno, ali naši učenici rade tijekom cijele godine. Trude se maksimalno, konstantno imaju nove ideje, vrlo su poduzetni i žele nešto ostaviti svojoj školi te sebi pokazati da mogu puno, što je i najvažnije – zaključila je Đebro–Maričić.

U nastavku su voditelji sekcija predstavili plan rada za naredno razdoblje i to voćarsko-vinogradarske sekcije Mirko Kufner koji je pročitao i plan cvjećarske, zatim Danira Vinković ugostiteljske, Ivan Cigler strojarske te Suzana Đebro – Maričić ekonomske sekcije.

Svi planovi su puni odličnih ideja i noviteta, a među najatraktivnijim je i izrada slikovnice o gradu Orahovici.

objavio: Damir Najmenik   datum: 13. 12. 2023.