Arsenu u čast

Povodom Dana škole, u društvenoj smo dvorani priredili sjajan glazbeno-scenski program posvećen jednom od najvećih hrvatskih umjetnika - Arsenu Dediću. Učenici i profesori izmjenjivali su se u recitalu, svirci i pjesmi. Bila je to prekrasna večer prepuna emocija i ljubavi, mladosti i prijateljstva, iskrena i jedinstvena. Arsenu upućujemo vječnu zahvalu jer je prije desetak godina, kao jedan od najvećih hrvatskih umjetnika, posjetio i našu školu.

O književnim se imenima i stvarateljima ne treba puno govoriti. Njihova djela govore sama za sebe te najbolje opisuju svog ”stvoritelja”. No, kada je riječ o književniku koji je kantautorskim vještinama svoje, pa i tuđe stihove uspio skladati i opjevati s velikom dozom misaone sjete i nemjerljive ljubavi i sve to oblikovao u šansonjerske balade i humoreske, te se smatra jednim od pokretača šansone u Hrvatskoj, onda se treba tom glasovitom umjetniku uputiti i pokoja riječ za kraj bogatog putovanja. Riječ je naravno o ikoni hrvatske glazbene i književne scene - Arsenu Dediću.

Možemo se pohvaliti kako smo jedina škola u Hrvatskoj, što je i sam Arsen potvrdio, u kojoj je održao cjelovečernji koncert. Bilo je to nezaboravno iskustvo za sve one koji su imali sreću toga dana biti nazočni. Zato je i ova večer bila njemu u spomen. Naša škola ga nikada neće zaboraviti i uvijek će imati posebno mjesto u njoj.

U prepunoj društvenoj dvorani briljantno su se predstavili Katarina i Maja Halgaš, Manuela Ponjavić, Davor Lizačić, Josipa Jambrešić, Nives Maričić, Marin Milak, Luka Hat, Ela Felendeš, Nina Šahinović, Karla Dorkić, Mirta Nađ, Marko Bušljeta, Petra Bošnjak, Dora Paštar, profesori Pavo Leko, Damir Najmenik i Dragan Zubak uz glazbenu pratnju učenika Borne Katića i profesora Davora Jegera.

objavio: Damir Najmenik   datum: 30. 4. 2018.