Županijsko stručno vijeće stručnih suradnika pedagoga u našoj školi

U petak, 11.5.2018., u prostoru naše škole održano je županijsko stručno vijeće stručnih suradnika pedagoga Virovitičko-podravske županije. Ovo je bio drugi skup ove školske godine, a tema je bila Poduzetništvo u odgojno-obrazovnom sustavu. Predavanje i kratku radionicu pripremila je voditeljica ŽSV prof. Snježana Konopek, stručna suradnica savjetnica. Osim teorijskog dijela prof. Konopek organizirala je i praktičan dio gdje su pedagozi mogli vidjeti kako se razvija poduzetništvo u našoj školi.

Posjetili su Vježbeničku tvrtku gdje su učenici komercijalnog usmjerenja predstavili svoj poduzetnički duh izrađujući i prezentirajući mirisne kuglice za kupanje, školski podrum gdje je predstavljena Učenička zadruga "Vučica" te poljoprivredna zanimanja voćar-vinogradar-vinar i cvjećar. U podrumu je bila organizirana degustacija vina.

Na kraju je predstavljen rad naših učenika kuhara i konobara koji su priredili i servirali ukusnu zakusku. Prof. Konopek dobila je za pripremljene prezentacije učenika i kolega profesora pohvale od svojih kolega koji su zadovoljni otišli u svoje škole.

U realizaciji skupa pomogli su profesori Suzana Đebro-Maričić, Danijel Stojković, Mirko Kufner, stručni učitelji Ivan Jurišić i Danira Vinković, a skup je pozdravio ravnatelj škole, prof. Zorislav Milković.

objavio: Damir Najmenik   datum: 14. 5. 2018.

« Veljača 2019 »