Vijesti

Održana završna konferencija projekta pod nazivom ''Obrazovanjem u poljoprivredi za bolju budućnost Hrvatske''

U ponedjeljak, 21. 5. 2018., održana je završna konferencija projekta pod nazivom ''Obrazovanjem u poljoprivredi za bolju budućnost Hrvatske'', a kojeg je Srednja škola “Stjepan Ivšić” provela u partnerstvu sa Srednjom školom Stjepana Sulimanca iz Pitomače u sklopu projektnog poziva Ministarstva poljoprivrede pod nazivom ''Promocija i jačanje kompetencija strukovnih zanimanja u poljoprivredi 2017.''

Završnoj su konferenciji nazočili zamjenik župana VPŽ Darko Žužak, gradonačelnica Orahovice Ana-Marija Petin, ravnatelji obje škole Zorislav Milković i Josip Ivoš, učenici poljoprivrednog smjera, profesori i ostali sudionici projekta.

Vrijednost projekta je 930.877 kuna, a u cijelosti je financiran sredstvima Ministarstva poljoprivrede. Naša je škola svoj udio imala u iznosu od 372.579 kn što je utrošeno na plastenik s opremom, opremu za kabinet i praktikum cvjećarstva, potom strojeve i alate za voćarstvo i vinogradarstvo, vinarsku opremu te instrumente za ispitivanje vina, a potom i kotao za destiliranje alkohola, liniju za proizvodnju sokova, vrtnu kućicu te za podizanje novog voćnjaka.

U projekt smo utrošili i oko 6.000 kuna vlastitih sredstava. U sklopu projekta educirani su učenici i nastavnici poljoprivrednih programa, uz razvoj i osuvremenjivanje kurikuluma praktične nastave za zanimanja agroturistički tehničar, poljoprivredni gospodarstvenik, voćar-vinogradar-vinar i cvjećar.

Ravnatelj škole, Zorislav Milković, zahvalio je svima koji su nam pomogli - ministru Tomislavu Tolušiću, županu Igoru Androviću i njegovim zamjenicima, gradonačelnici Ani-Mariji Petin, pročelnici Vesni Šerepac te svim učenicima i njihovim mentorima koji su bili dio projekta.

objavio: Damir Najmenik   datum: 23. 5. 2018.

« Veljača 2019 »