Županijski LiDraNo u našoj školi

Naša je škola ove godine bila domaćin županijske smotre LiDraNo. Na svečanom je otvaranju, u višenamjenskoj dvorani, nazočne pozdravio ravnatelj škole Davor Jeger, a potom i gradonačelnik Orahovice Saša Rister. Županijsku je smotru otvorila pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje i demografiju Virovitičko-podravske županije Martina Bunić. Voditelji programa bili su učenici 4.a razreda Jelena Mečenero i Casper Unferderber, dok je predstavnica u županijskom povjerenstvu bila prof. Valerija Zubak.

Sjajne pojedinačne i scenske nastupe iznimno talentiranih srednjoškolaca iz cijele županije ocjenjivao je redatelj i glumac Mario Kovač te proglasio najbolje. U dramsko-scenskom nastupu za nijansu je bolja od ostalih bila Lana Balogović, učenica 3. razreda Katoličke klasične gimnazije s pravom javnosti Virovitica koja je izvela monolog Markusa Zusaka ''Kradljivica knjiga''.

U literarnom stvaralaštvu za državno su natjecanje predložene Lana Relić, učenica 3. razreda Katoličke klasične gimnazije s pravom javnosti Virovitica, za svoj rad ''Izguljena iz vida'' te Gita Špoljarić, učenica 1. razreda Srednje škole Marka Marulića Slatina, za svoj rad ''Prsten.

U novinarskom stvaralaštvu za državno je natjecanje predložen samostalni novinarski rad ''Što Veliki Gatsby predstavlja danas?'' Nike Bobanca iz Katoličke klasične gimnazije s pravom javnosti Virovitica.

Stručna povjerenstva činili su: Vlasta Golub, Sanja Srnak i Damir Najmenik (literarno stvaralaštvo); Željka Teskera, Sanja Mrzljak Jovanić i Ivana Marčić (novinarski radovi) te za dramsko-scensko stvaralaštvo Mario Kovač, Snježana Lančić i Jelena Balenović.

Sve fotografije s ovogodišnjeg Lidrana pogledajte u fotogaleriji: http://ss-sivsic-orahovica.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=236

objavio: Damir Najmenik   datum: 3. 3. 2023.

« Svibanj 2024 »