Dan škole- projektni dan

Prošli smo tjedan obilježili Dan škole, a već petu godinu provodimo školske projekte kojima je cilj motiviranje učenika za istraživački rad i povezivanje raznovrsnih sadržaja školskih predmeta. Ove je godine organizirano trinaest projekata, a učenici su bili obvezni sudjelovati na najmanje tri radionice. Gradsko je poglavarstvo za najuspješnije učenike na županijskim i međužupanijskim natjecanjima osiguralo knjige. Na kraju dana odigrana je završnica malonogometnog prvenstva između 3.d i 4.a razreda, a pobjednici turnira učenici su 4.a razreda.

PROJEKTI  (NOSITELJ) :

- Značaj Tadijanovića za Slavoniju  (Aktiv nastavnika jezično-umjetničko-kulturološkog područja)

- Državna matura u zemljama engleskog i njemačkog govornog područja (Aktiv nastavnika stranih jezika, Mile Knežević)

- Opći stupanj zadovoljstva učenika i nastavnika (Dragan Zubak)

- Klimatske promjene (Slobodan Ličinić)

- Nikola Tesla (Mirjana Steiner i Željka Ptiček)

- Životinje i biljke Papuka (Jožica Sukić)

- Rijeka je više od same vode (Gordana Šumrada)

- Orijentacija u vlastitoj kulturnoj tradiciji (Ana Matezić-Sudarić)

- Prezentacija tvrtke (Mira Križanović)

- Artistika (Aktiv nastavnika ugostiteljstva, Danira Vinković)

- Određivanje šećera u moštu (Danijel Stojković, Kristina Horvat Vargović)

- Zavarivanje plastičnih cijevi (Stjepan Grgurić)

- Kemijsko unutrašnje pranje motora (Ivan Cigler)

Nagrađeni učenici su:

Nikola Kašić, Ruža Živković, Mario Iličić, Tanja Karakaš, Ivana Jambrešić, Toni Šafer, Vlado Blagajac, Benjamin Žagar, Marin Grbić, Tomislav Pospihalj, Suzana Pavić. Nagrađena je i košarkaška ekipa djevojaka za osvojeno prvo mjesto na  županijskom i sudjelovanje na regionalnom natjecanju u košarci. Za doprinos kulturnom životu škole nagrađeni su Sara Steiner, Marina Marinović i Benjamin Žagar. Kao najbolja sportašica nagradu je primila Sara Šteger, a najbolji sportaš je Benjamin Žagar. Nagrade je, uz nazočnost dogradonačelnika Darka Žužaka, podijelio ravnatelj Zorislav Milković.

objavio: Damir Najmenik   datum: 10. 5. 2011.