Proslavili Dan škole

Prošli smo tjedan proslavili Dan škole, a već šestu godinu provodimo školske projekte kojima je cilj motiviranje učenika za istraživački rad i povezivanje raznovrsnih sadržaja školskih predmeta. Gradsko je poglavarstvo za najuspješnije učenike osiguralo knjige koje je podijelio ravnatelj škole Zorislav Milković. Na kraju dana u športskoj je dvorani odigrana finalna malonogometna utakmica između 1.e i 2.d razreda, a pobjednici ovogodišnjeg turnira su učenici 2.d razreda. Na natjecanju u kuhanju fiš-paprikaša, na kojemu je sudjelovalo pet škola, 1. mjesto osvojila je naša škola.

Ove je godine organizirano 14 projekata.

PROJEKTI (NOSITELJ):

- Mitovi i legende vezani za srednjovjekovnu utvrdu Ružica-grad (Aktiv nastavnika jezično-umjetničko-kulturološkog područja)

- Šetnja Londonom (Aktiv nastavnika stranih jezika - Mile Knežević i Sanda Bašić)

- Strahovi naši svagdašnji (Dragan Zubak)

- Promjena u broju i strukturi stanovništva našeg kraja u međupopisnom razdoblju 2001.-2011. (Slobodan Ličinić)

- Priča iz Indije (Damir Najmenik)

- Raznolikost jesenjih plodova Orahovice (Jožica Sukić)

- Istinite laži - sraz istoka i zapada (Ana Matezić-Sudarić)

- Hrvatske poduzetnice pred ulaskom u EU, Euro kao službena valuta EU, Europska Unija vs. Monetarna Unija (Mira Križanović, Davor Jeger)

- Žene u matematici (Profesori matematike - Danijela Babić)

- Kuhanje fiš-paprikaša (Nastavnici ugostiteljstva, Dražen Šafar)

- Mjerenje alkohola u vinu, Ekološka zaštita vinove loze i voćnjaka (Danijel Stojković, Kristina Horvat Vargović)

- Zavarivanje plastičnih cijevi (Stjepan Grgurić)

- Kemijsko unutrašnje pranje motora (Ivan Cigler)

- Završnica malonogometnog prvenstva (Goran Hribar)

Nagrađeni učenici su:

Matea Kovač i Katarina Glavica za sudjelovanje na državnom susretu LiDraNo s videoradom Somnambul, Marija Findrik za sudjelovanje na državnom natjecanju Flora.

Nagrađeni su i najbolji na županijskim i međužupanijskim natjecanjima:

Tanja Karakaš za osvojeno 1. mjesto iz hrvatskog jezika, Marija Žužak za osvojeno 3. mjesto iz hravatskog jezika, Leona Grgić za osvojeno 1. mjesto iz povijesti, Toni Šafer za osvojeno 1. mjesto iz povijesti, Domagoj Špoljarić za osvojeno 2. mjesto iz povijesti, Denis Kušar za osvojeno 2. mjesto iz povijesti, Sabine Wengert za osvojeno 2. mjesto iz njemačkog jezika, Ana Nemec za osvojeno 2. mjesto iz njemačkog jezika, Mirna Sabljak za osvojeno 3. mjesto iz kemije, Lara Čiča za osvojeno 3. mjesto iz kemije, Tomislav Pospihalj za osvojeno 1. mjesto iz biologije, Marija Žužak za osvojeno 2. mjesto iz biologije, Doris Iličić za osvojeno 3. mjesto iz biologije, Marin Grbić za osvojeno 1. mjesto iz geografije, Ivona Štajdohar, Hrvoje Pokrivka, Tila Medenica i Bojan Stojčević za osvojeno za osvojeno 2. mjesto u Eko-kvizu, Samanta Kolar, Darija Švajcer i Katarina Pastrećka za osvojeno 2. mjesto na natjecanju komercijalista.

Nagrađena je i ženska košarkaška ekipa za osvojeno 1. mjesto na županijskom i 3. mjesto na regionalnom natjecanju u sastavu: Antonela Barać, Ivana Jambrešić, Magdalena Čavić, Martina Švamberger, Ana Žeger, Laura Košćak, Martina Navratil, Marija Mroz, Lora Vukušić, Martina Benović, Marija Šimatović i Iva Kreninger.

Pohvaljuje se i muška košarkaška ekipa za osvojeno 2. mjesto u županiji u sastavu: Jurica Erceg, Marko Jusup, Ivan Tosino, Filip Radočaj, Tomislav Premužić, Matko Kreninger, Stjepan Makovec, Alen Mališ, Eugen Vlado Grgić, Kristijan Perić, Jakov Gotovac i Marko Špoljarić.

Za poseban doprinos kulturno-zabavnom životu škole pohvaljuju se i nagrađuju Ivona Lizačić i Stiven Semenski. Najbolji sportaši škole su Mirela Mikičević i Jurica Erceg.

Pohvaljuju se svi sudionici županijskih i školskih natjecanja i susreta, učenici i njihovi profesori, kao i svi oni koji su pridonijeliuspješnom radu škole.

objavio: Damir Najmenik   datum: 30. 4. 2012.