Odali počast žrtvi Vukovara

Poštujući Vukovar, njegove žrtve i heroje, poštujemo sve žrtve i heroje Domovinskog rata diljem Lijepe naše jer Vukovar nije samo grad, on je simbol svehrvatske obrane, junaštva i žrtve za neovisnu Republiku Hrvatsku. U povodu dana sjećanja na žrtvu Vukovara, učenici 2.c i 3.a razreda posjetili su 29. listopada grad heroja. Ovaj je izlet bio nagrada razredima s najmanje izostanaka. Na izlet su išli i učenici koji tijekom prošle školske godine nisu imali niti jedan izostanak.

U Vukovaru se nakon egzodusa ugasio život. I životinje su tih dana pobjegle iz donedavno mirnog grada na Dunavu. Uništena je mladost, razorene obitelji, nestali su ljudi, grad je srušen. No, Vukovar zapravo nikada nije pao jer iz pepela razorenog i srušenog grada niče jedan novi svijet - slobodan i moderan. Slava i tragedija Vukovara te mučeništvo njegovih stanovnika prisiljavaju nas da Vukovar nikada ne zaboravimo.

Naši su učenici posjetili Trpinjsku cestu i groblje tenkova, poklonili se pred bistom Blage Zadre, obišli spomen sobu gradske bolnice, Križ na ušću Vuke u Dunav, Spomen dom Ovčara, masovnu grobnicu na Ovčari te Memorijalno groblje gdje su zapalili svijeće za sve koji su poginuli braneći našu domovinu

objavio: Damir Najmenik   datum: 20. 11. 2012.