U holu škole postavljena izložba o povijesti školstva

Zavičajni muzej Slatina u holu škole postavio je vrijednu i zanimljivu izložbu pod nazivom ''Povijest školstva''. Kompletna izložba, koja će biti postavljena u Zavičajnom muzeju Slatina, sadrži preko 400 predmeta, a u Orahovici je izložen tek jedan dio. Izložba je postavljena na incijativu naše škole i Ogranka Matice hrvatske u Orahovici.

U suradnji sa Srednjom školom ''Stjepan Ivšić'' i Ogrankom Matice hrvatske u Orahovici postavili smo dio naše izložbe predmeta iz povijesti školstva. Ovom izložbom željeli smo na neki način privući pažnju i Orahovčana kako bi počeli sakupljati vrijedne stvari iz povijesti školstva svoga kraja  – rekla je ravnateljica Zavičajnog muzeja Slatina Dragica Šuvak.

Muzejski tehničar ovoga muzeja Dragan Bačmaga naglasio je kako je za ovu izložbu bilo potreban dugi niz godina marljivog prikupljanja predmeta: Najzaslužnija za ovu izložbu kao i za gotovo cijeli opus našega muzeja je svakako ravnateljica Dragica Šuvak. Materijali se prikupljaju od 60-ih godina prošloga stoljeća, a predmeti datiraju čak iz 19. stoljeća. Većinu materijala smo prikupili zahvaljujući našim školama i građanima Slatine i okolice. Cijela postava bit će dakako u našem muzeju u narednih nekoliko mjeseci– zaključio je Bačmaga.

Izložba je jako vrijedna i korisna i izuzetno mi je drago da je možemo vidjeti u prostorima naše škole. Nadam se i vjerujem kako će potaknuti Orahovčane i naše učenika da i oni počnu skupljati starine i vrijedne stvari koje čuvaju povijest školstva orahovačkog kraja – zaključio je Zorislav Milković ravnatelj naše škole i predsjednik Ogranka Matice hrvatske.

objavio: Damir Najmenik   datum: 6. 2. 2013.