Karipski ritmovi u školi

Naša je škola, u suradnji s Ogrankom Matice hrvatske u Orahovici, bila domaćin još jedne posebne večeri pod nazivom Kuba večer. Tristotinjak ljudi uživalo je u plesnoj koreografiji Lucije Kelava Mihajlović i Brune Thota, članova plesnog kluba "Bolero" iz Osijeka koji su stigli u  pratnji svog mentora Igora Vajnbergera. Specijalni gost večeri bio je Ricardo Luque, osebujni glazbenik, Veneculeanac sa zagrebačkom adresom koji je uz pratnju Julija Nikoša izvodio najpoznatije kubanske pjesme. Bila je to spektakularna večer za pamćenje.

Profesor Damir Najmenik podijelio je osobno iskustvo Kube koju je posjetio za vrijeme zimskih praznika i koja je na njega ostavila poseban dojam, što je slikovito fotografijom i riječju pokušao dočarati.

Igor Vajnberger, inače peterostruki prvak Republike Hrvatske u salsi i mambu, podučio je slučajno odabrane učenike i profesore plesnim osnovama salse, a konobari naše škole su tijekom cijele večeri spravljali tradicionalne kubanske koktele Mojito i Daiquiri, omiljene koktele i velikog svjetskog književnika Ernesta Hemingwaya, koje su degustirale punoljetne osobe.

Zahvaljujemo se svima na odazivu, a posebno našim dragim gostima koji su u našu školu i u naš grad donijeli djelić Kube s kojom smo se na trenutak mogli saživjeti. Također se zahvaljujemo i Foto-studiju "Sigma" koji se pobrinuo za fantastično osvjetljenje. Kako je to izgledalo, pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Damir Najmenik   datum: 5. 3. 2014.