Festival klasičnih jezika i antičke civilizacije u Splitu

Učenice Tina Bašić i Valentina Šalković iz 1.a, Ena Smolčić i Vesna Šafranko iz 2.a te Patricija Hornung i Mateja Marčinković iz 2.b razreda sudjelovale su od 21. do 23. ožujka 2014. na Festivalu klasičnih jezika i antičke civilizacije koji se održavao u Splitu. Učenice su na festival išle u pratnji profesora Igora Zdenčanovića. Osim festivala, u Splitu se istovremeno obilježavala i 40. godišnjica Hrvatskog društva klasičnih filologa (Philologorum classicorum societas Croatica), a glavni pokrovitelj bio je predsjednik Republike Hrvatske dr. Ivo Josipović

Na festivalu su sudjelovali učenici iz cijele Hrvatske koji su upotpunili dane festivala raznim predstavama, priredbama i prezentacijama. Tako su učenici na zanimljiv i humorističan način saznali mnogo toga o antičkoj kulturi, mitovima i događajima, a od brojnih predstava nabrojat ćemo samo neke: Sandala sudbine, Izgubljeni u prijevodu, Rinse the Blood of My Toga, Pompeji, Dvanaest olimpijskih bogova, Perzej, Aeger Quintus i dr. Osim programa, učenici su imali puno vremena za međusobno druženje, obilazak grada, fotografiranje...

Osim Splita, naši su učenici posjetili i antički grad Salonu (Solin). Ovim su druženjem mnogi shvatili kako je latinski jezik puno više od deklinacija i konjugacija te jasno zaključili da nema ljepšeg i bogatijeg jezika na svijetu.

Budući da slika vrijedi tisuću riječi, pogledajte našu fotogaleriju i uživajte!

objavio: Damir Najmenik   datum: 16. 4. 2014.