Dobro je činiti dobro

Učenici 1.a razreda opće gimnazije potaknuti dobrim djelima o kojima svakodnevno slušamo, a na inicijativu razrednice Gordane Šumrade, odlučili su se pridružiti tom skupu ljudi i učiniti nešto za potrebite u našoj okolini. Posjetili su dvije ustanove te materijalnim dobrima pomogli potrebitim obiteljima u okolici Orahovice. Prvo su obišli korisnike Udruge za pomoć osobama s mentalnom retardacijom  "Jaglac", a zatim Dom za starije i nemoćne osobe "Vedri dani".

Tijekom prvog posjeta udruzi ''Jaglac'', zbog nadolazećih uskršnjih blagdana, izrađivali su prigodne dekoracije i tako zajedno s korisnicima usluga Udruge stvarali prava mala umjetnička djela. Vrijeme drugog posjeta proveli su iskorištavajući prekrasno sunčano vrijeme u šetnji. Kasnije su se zabavili igrajući društvene igre te tako razveselili sve korisnike, kako najmlađe tako i najstarije.

Za posjet „Vedrim danima“ učenici su se posebno pripremili te izveli pravu malu predstavu. Pjevale su se pjesme („Sve je ona meni“ i „Ne dirajte mi ravnicu“), a recitirala se i poezija Antuna Gustava Matoša i Vladimira Nazora. Tražilo se još, pa je uvijek spremni tamburaški sastav odsvirao još nekoliko poskočica na koje se i zaplesalo.

Uvijek je lijepo vidjeti mlade ljude koji uspiju u ovom užurbanom svijetu naći vremena za dobra djela. Tek tada počinjemo osjećati pravo zadovoljstvo, a i izreka kaže:

Ni vatra ni vjetar, ni rođenje ni smrt, ne mogu izbrisati naša dobra djela.

Katarina Stojković, 1.a razred

objavio: Damir Najmenik   datum: 2. 5. 2014.