Nastavak projekta Leonardo da Vinci

Od 5. do 9. listopada 2014. u našoj je školi, u sklopu projekta  LEONARDO DA VINCI PARTNERSCHAFTEN 2013.-2015., nastavljen projekt s temom „WEGE ZUR VERBESSERUNG  IN DER FACHUNTERICHT“.  Projekt je započet 2013. godine i uključuje pet radnih sastanka u svakoj od škola sudionica. Osim naše škole, u projekt su uključeni nastavnici i učenici ugostiteljskih usmjerenje iz dvije češke škole (Nova Paka i Trešt) te jedne slovačke (Martin) i poljske (Pieszyce). Ovo je bio treći radni susret, a sljedeći je u prosincu u Poljskoj te u ožujku iduće godine u Slovačkoj.

Teme radionica u kojima su sudjelovali učenici i nastavnici bile su: Hladna jela od povrća, gdje su učenici pripremali razne salate, namaze, marinirano i punjeno povrće te koktele od povrća. Rad se odvijao u dvije radionice u kuhinji, a treću radionicu su činili učenici koji su s njemačkog jezika (službeni jezik projekta) prevodili recepte na svoje materinje jezike. U poslijepodnevnim satima gosti su posjetili orahovačko jezero i centar grada.

Drugi dan radionice su se premjestile na Pustaru Višnjica gdje su učenici sudjelovali u radionicama izrade „Slanih jela od batata“, „Slatkih jela od batata“ te „Aranžiranje i dekoracija jesenskim plodovima“. Svi su učenici i nastavnici obišli imanje te slušali predavanje o razvoju imanja te uzgoju batata. U sklopu obilaska imanja svi su sudionici mogli jahati konje, a za ručak su bila poslužena pripremljena jela iz radionica.

Posljednji dan organiziran je izlet u Đakovo koji je sadržavao razgledanje katedrale, gradske jezgre, muzeja i ergele, te u Osijek gdje su sudionici prošetali Tvrđom i središtem grada. Na kraju su učenici i profesori posjetili Našice gdje su se zadržali u obilasku dvorca i parka Pejačević. Posljednji dan pri odlasku gosti su posjetili dvorac Maylat u Donjem Miholjcu te upoznali i ovaj slavonski gradić.

Završna konferencija održat će se u Orahovici u lipnju 2015. godine.

objavio: Damir Najmenik   datum: 20. 10. 2014.