Četvrti radni sastanak u Poljskoj

U vremenu od 1. do 5. 12. 2014. u poljskom gradu Pieszyce održan je četvrti radni sastanak. Škola domaćin bila je Zespol Szkol im. Ks. Jana Dzierzonia w Pieszycach, a na sastanku su sudjelovali učenici Ivan Forintić, Martina Odobašić, Matea Pavlović i Nenad Golubić te nastavnici Mirjana Boloban, Danira Vinković, Snježana Konopek i Sanda Bašić kao projektni koordinator. Teme radionica bile su hladna i topla jela od povrća, većinom poljski specijaliteti.

Pripremala su se sljedeća jela: kolač od krumpira, ukrajinska juha od cikle, bigos, kolač od mrkve, punjeno povrće, ruski pirogi (jastučići od tijesta), uštipci od krumpira, salata Coleslav, giros slata, juha od krastavaca i razni sokovi od povrća.

Osim radionica  u sklopu projekta posjetili smo i tvornicu „ Masfrost“ u Ziebicama koja prerađuje povrće te tamo vidjeli jedan modreni pogon za smrzavanje povrća. Regija u kojoj smo boravili je Donja Šleska na jugozapadu Poljske.

Od poljskih znamenitosti obišli smo mjesto Swidnica i Evangeličku crkvu mira koja je pod zaštitom UNESCO-a, grad Wałbrzych u kojemu je Muzej palmi i prekrasni dvorac „Książ” ili (Fürstenstein), grad Ziebice u kojem smo razgledali Muzej kućanskih aparata i Wroclaw četvrti po veličini grad u Poljskoj. Sljedeći radni sastanak je u Slovačkoj, a kako je to izgledalo u Poljskoj pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Damir Najmenik   datum: 9. 12. 2014.