Projektni dan...Oni su bili naj...

Projektni dan održan je 23. listopada. Ispunile su ga radionice različitog sadržaja koje su organizirali učenici uz pomoć profesora. U njima je došla do izražaja učenička kreativnost, znanje i sposobnost. Novinari školskog lista BOOM su sa svojom profesoricom Ivanom Bešlić odabrali neke posebnosti.

NAJVESELIJI su bili kuhari i konobari pod vodstvom svojih profesora Mirjane Boloban i Ivana Jurišića. Njihovi uradci bili su najukusniji, ali su se i najkraće zadržavali na stolovima. Bilo je tu različitih vrsta specijaliteta, ukusno složenih i aranžiranih.

NAJLJEPŠI je bio aranžaman koji su načinili cvjećari, učenici 2.e razreda. U aranžmanu se nalazio poseban cvijet koji cvjeta samo jedan dan u godini. I procvjetao je upravo za naš Projektni dan i još više uljepšao trud cvjećara i njihovog profesora Danijela Stojkovića.

NAJLIRIČNIJI bili su u radionici hrvatskoga jezika. Učenici su kazivali stihove Tadijanovića, Cesarića i Kozarca. Lijepa riječ bila je popraćena glazbom i slikom, a ugođaj su nadopunjavali stari predmeti kojima su se ljudi nekada služili u našim krajevima. Voditeljice su bile profesorice hrvatskog jezika.

NAJBOLJE PUTOVANJE organizirali su učenici uz pomoć profesora Mile Kneževića, Slobodana Ličinića, Pave Leke, Natalije Barišić i Damira Najmenika. Zahvaljujući njima posjetili smo riječju i slikom Tunis, Australiju, Bavarsku i New York. Upoznali su nazočne s kulturom, tradicijom i običajima ovih naroda i pobudili želju za putovanjima.

NAJPAŽLJIVIJI su bili kemičari. U ugodnom ambijentu, pazeći na detalje, oni su osmislili niz projekata i pokazali da kemija može biti i te kako interesantna. Trud se na kraju isplatio. Zadovoljna je bila i njihova profesorica Gordana Šumrada, baš kao i profesorica Mira Križanović koja je sa svojim 3.e razredom imala radionicu o eko-ambalaži

Bilo je tu još nekoliko radinoca koje su vodili profesori Mirjana Steiner, Željka Ptiček, Dragan Zubak i Ivan Cigler.

NAJBOLJI su bili svi oni koji su na bilo koji način sudjelovali u radu neke od radionica!

objavio: Damir Najmenik   datum: 20. 2. 2008.