Stručni posjet Rabu

Još jedno stručno usavršavanje nastavnika u sklopu projekata financiranih iz EU fondova, zajedno s nositeljem projekta Srednjom školom Stjepana Sulimanca iz Pitomače te Srednjom školom Bartola Kašića iz Grubišnog polja, bilo je na otoku Rabu. Izlet je organiziran u okviru projekta Modernizacija školskih kurikuluma poljoprivrednih zanimanja u skladu s HKO "Eko-bilje". Stručni posjet Rabu bio je na temu: „Ekološka proizvodnja i specifičnosti eko bilja“ gdje smo prisustvovali predavanju o eko-proizvodnji na otoku, obišli eko-imanje  i pogon „Centar Natura Rab“ u vlasništvu Dušana Kaštelana.

Tijekom trodnevnog boravka imali smo priliku i obići najznačajnija turistička odredišta te znamenitosti grada Raba. Vrijeme je bilo pomalo jesensko stoga su samo najhrabriji iskoristili slobodno vrijeme za kupanje, a oni drugi za šetnje i fotografiranje prekrasnog turističkog središta. Pozitivna atmosfera između škola partnera nastavila se i ovoga puta te su stvorena nova prijateljstva. Uz jako mlado društvo profesora, suradnika, partnere, susretljive koordinatore  i iskusnog vozača, cijeli je doživljaj ovog putovanja bio je još uzbudljiviji.

Danijel Stojković, prof.

objavio: Damir Najmenik   datum: 2. 10. 2015.