Proslavili 50 godina postojanja

Malim, ali svečanim programom naša je škola obilježila 50. obljetnicu svoga postojanja. U sklopu programa, prigodnim se pjesmama predstavio mješoviti pjevački zbor KUD-a Orahovica, program je na gitari pratio učenik Jakov Stjepan Pavelić, a priču u povijesti škole interpretirale su učenice Katarina Stojković i Josipa Jambrešić. Prikazan je i film o povijesti škole, a središnji događaj bila je promocija fotomonografije ”Pedeset godina srednje škole u Orahovici”.

Nazočnima se obratio ravnatelj Zorislav Milković:

-Srednjoškolsko obrazovanje u Orahovici u današnjem je smislu započelo 1965. godine osnivanjem gimnazije. Uz naš osnovni cilj, odgoj i obrazovanje mladih ljudi, kroz godine smo organizirali niz književnih susreta, izložbi, gostovanja eminentnih imena hrvatske glazbene, filmske i kazališne scene, a posebno s hrvatskim braniteljima Vukovara u studenom svake godine. U novije vrijeme promjene u školstvu uvjetovale su ulaganje putem različitih projekata financiranih preko EU fondova, domaćih institucija i tvrtki te ministarstava u čemu smo bili dosta uspješni. Od 2006. imamo status međunarodne eko škole što nas je potaklo na razvijanje projektne nastave, a većinu projekata predstavljamo za Dan škole. Ponosni smo na svoje učenike koji godinama postižu sjajne rezultate na županijskim i državnim natjecanjima te na državnoj maturi od 2010. godine. Za nas je najvažnija aktivnost naših učenika u humanitarnim aktivnostima te različitim projektima socijalne uključivosti i razvoja demokratskih odnosa. U budućnosti planiramo uvoditi i nove nastavne programe i zanimanja sukladno potrebama tržišta rada. U našoj fotomonografiji, naravno više fotografijom, a manje riječju pokušali smo opisati što se sve radilo kroz 50 godina u našoj školi i oko nje u cilju očuvanje bogate povijesti naše škole. – rekao je ravnatelj Milković i zahvalio se svima od osnivača škole do učenika, profesora suradnika, sponzora i svih koji su na bilo koji način pomogli u radu škole u želji da zajedno stvaraju novih uspješnih 50 godina srednjeg školstva u Orahovici.

objavio: Damir Najmenik   datum: 19. 11. 2015.