Obilježili Međunarodni dan ljudskih prava

Udruga za zaštitu ljudskih prava Putokaz Orahovica obilježila je Međunarodni dan ljudskih prava. Program je počeo u našoj školi, a završio u hotelu Ružica. U srednjoj školi organizirana je radionica o ljudskim pravima “Pusti me da govorim - sloboda medija – cenzura”, čije su voditeljice bile profesorice Radomirka Zarić i Suzana Đebro Maričić. Završni razred opće gimnazije (4.b) u dva je školska sata argumentirano kroz radionice raspravljao o slobodi govora, ali i sve prisutnijoj cenzuri i korupciji u medijima.

Sloboda govora podrazumijeva pravo da se izrazi vlastito mišljenje, bez straha da će nas netko u tome spriječiti ili, u najgorem slučaju, kazniti. Ona je jedan od temeljnih stupova postojanja demokratske vlasti. Svatko ima pravo na slobodu mišljenja i izražavanja, zaključna je misao same radionice.

U hotelu Ružica u poslijepodnevnim satima nastavio se program obilježavanja Međunarodnog dana ljudskih prava. Tijekom programa svoj videouradak o borbi protiv korupcije, u sklopu natječaja ''Želim drugačije'', predstavili su učenici SŠ “Stjepan Ivšić” Orahovica - Melani Prša, Matija Milovuković i Mateja Marčinković. Oduševljenje prisutnih nije se skrivalo kao ni činjenica da uz ovakvu mladost straha za budućnost nema.

objavio: Damir Najmenik   datum: 14. 12. 2015.