Posjetili sajam poljoprivrede u Veroni

U sklopu projekata financiranih iz EU fondova, zajedno s nositeljem projekta Srednjom školom Stjepana Sulimanca iz Pitomače te Srednjom školom Bartola Kašića iz Grubišnog polja, posjetili smo sajam poljoprivrede Fieragricola 2016. u Veroni, u obliku studijskog putovanja „Eko-bilje“. U projektu posjeta bili su učenici prvog razreda smjera cvjećar, zajedno s voditeljima, profesorima Mirkom Kufnerom  i Danijelom Stojkovićem.

Usput smo posjetili  poznati turistički grad Veneciju. Zanimljiva je bila vožnja vaporettom od Punta Sabbioni do Trga sv. Marka i obilazak „Grada na vodi“: Most uzdaha , Trg i Bazilika sv. Marka, Duždeva palača, Most Rialto i druge znamenitosti u vrijeme poznatog karnevala u gradu.

U Veroni smo, prvi dan boravka, imali  panoramski razgled i šetnju gradom gdje smo razgledali Arenu, Piazza Bra, Piazza Delle Erbe, Julijinu kuću i ostale znamenitosti.

Nisu nas samo oduševili prekrasni  gradovi već i posjet sajmu Fieragricola, koji po 112. puta u Veroni okuplja tisuće izlagača iz oko 40 zemalja svijeta koji predstavljaju najnovija dostignuća u poljoprivrednom sektoru.

Pozitivna atmosfera između škola partnera osjetila se cijelim putem te povezala sve krajeve ove dvije poljoprivredno orijentirane županije. Uz odlično društvo, stručnog vodiča i oprezne vozače, cijeli je doživljaj ovog putovanja bio još uzbudljiviji.

Danijel Stojković, prof.

objavio: Damir Najmenik   datum: 16. 2. 2016.