Po drugi put sudjelovali u projektu "Model Međunarodnog kaznenog suda"

Učenici naše škole po drugi su put sudjelovali u projektu "Model Međunarodnog kaznenog suda" (Model Internacional Criminal Court Western Balkans, MICC WeB) koji je održan u Brčko Distriktu (BiH), od 25. do 30. listopada 2016. Projekt su organizirale Udruga HERMES (Hrvatska Edukacijska i Razvojna Mreža za Evaluaciju Sporazumijevanja, Zagreb, Hrvatska), Otvorena Komunikacija (Beograd, Srbija) i Humanitiy in Action (Sarajevo, Bosna i Hercegovina).

Projekt je obuhvaćao učenike različitih srednjih škola s područja Hrvatske, Srbije te Bosne i Hercegovine koji su prolazili simulacije suđenja za ratne zločine, sudjelovali na radionicama koje obrađuju problematiku ljudskih prava, povijesnu pozadinu država koje su iskusile ratne situacije diljem svijeta te predavanja na teme: Zašto ratujemo, Međunarodni kazneni sud i Kako izgleda pravna argumentacija.

Našu su školu predstavljale: Valentina Šalković, Mia Rončević, Lana Biondić, Karla Dorkić i Marina Halgaš, uz pratnju nastavnice Zorice Karan.

Posebno bi se zahvalili organizatorima Maji Nenadović, Kerimu Somunu i Steli Braje što su nam omogućili ponovno sudjelovanje na projektu i financijsku potporu te PRO-PING Pitomača za financijsku potporu oko organizacije prijevoza.

objavio: Damir Najmenik   datum: 3. 11. 2016.